Kategorie

 


Historie

 


Fotogalerie

 


Osobnosti

 

 

Život v Opavě

 


Okolí

 

 

Odkazy

Sbory, kluby, spolky

 

Opavský železniční klub

   sdružuje všechny příznivce železnice. Vedle propagace Opavska usiluje především o propagaci městské železniční dopravy. Pořádá výlety spojené s poznáváním železničních zajímavostí a také exurze do podniků, které se zabývají železniční technikou.

 

Klub plastikových modelářů Opava

  

   Klub byl založen v lednu 2007 s myšlenkou sdružovat plastikové modeláře Opavska. Členové klubu se zabývají stavbou plastikových modelů bojové techniky, letadel a vrtulníků, figurek, lodí a automobilů, případně i jiných modelů. Klub se schází vždy v pátek se 14-ti denní pravidelností.

 

Spolek dobrovolných již abstinentů

   sdružuje všechny ty, kteří už odmítají trávit svůj volný čas se sklenkou v ruce. Organizuje zajímavé výlety spojené především s horskými výšlapy. Svou filozofií a činností napomáhá všem těm, kteří to myslí vážně...

 

Music bar JAM

   V klubu uslyšíte převážně kytarovou muziku, ale hrajeme vše od dnb, rocku, ska, punku, metalu po oldies a pop. Nicméně si nehrajeme na univerzální klub, nelze se zalíbit všem. Britney Spears a Dádu Patrasovou u nás asi neuslyšíte. Pokud ale najdeme společnou řeč, JAM si zamilujete!

 

Hudební klub MRKEV

   Klub Mrkev byl založen v prosinci roku 1999 a vznikl na základech bývalého klubu ZONA. Klub má široké pole působnosti, převážně se však věnuje elektronické taneční scéně. Opavskému publiku za dobu své existence zde byli představeni snad všichni přední čeští DJs a projekty (Loutka, Tráva, Chris Sadler, Orbith, Jerry, Tvyx, Javas, Bon Finix, Michael C, Hyde, Martin Gredner, Vectif, Kaiser Soze, MidiLidi, ...)

 

Vysokohorská a rekreační turistika

   Stránky opavských turistů

 

Opavou na kole

  Jak už sám název napovídá, stránky jsou určeny všem, kteří rádi zdolávají kilometry na svém drátěném oslu..

 

Klub českých turistů zdravotně postižených ELÁN

   Hlavní náplní je pořádání akcí pro širokou veřejnost a především pro občany se zdravotním postižením. Veškeré akce jsou určeny pro všechny, bez ohledu na věk.

 

   Vedle společně stávených příjemných zážitků usilujeme hlavně o odbourání předsudků bránících vzájemnému porozuměni mezi zdravotně postiženými a zdravými občany. To se týká také vzájemné komunikace zdravotně postižených občanů s různými druhy postižení.

 

Fotoklub Opava

   Občanské sdružení Opavský fotoklub vzniklo v lednu 2010 z iniciativy mladých členů bývalého, neregistrovaného fotoklubu KKF. Členové se schází pravidelně každý poslední čtvrtek v měsíci, kdy hodnotí výsledky své zájmové činnosti a  diskutují o tvořivé a fascinující problematice zachycování světla.

 

Klub vojenské historie Opava

   Občanského sdružení Klub Vojenské Historie Opava se stará o několik vybraných pevnostních objektů v okolí Opavy-Milostovic.

Odkazy

 

Opavský železniční klub

 

Klub plastikových modelářů

 

Spolek dobrovolných
již abstinentů

 

Jam

 

Mrkev

 

Vysokohorská
a rekreační turistika

 

Opavou na kole

 

ELÁN

 

Fotoklub Opava

 

Klub vojenské historie

© 2009 - 2013    •    kontakt